•  POPLATKY ZA MATERSKÚ ŠKOLU

Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole určuje zriaďovateľ materskej školy, t. j. Mesto Rožňava, v zmysle platnej legislatívy SR a všeobecne záväzného nariadenia Mesta Rožňava č. 2/2013-z08. Tento poplatok sa uhrádza vopred - do 10. dňa v kalendárnom mesiaci.

Poplatok za pobyt dieťaťa v MŠ zriadenej mestom v celodennej prevádzke:

• mesačne na jedno dieťa  60,- €
          • dieťa od 3 rokov veku v zmysle osobitného predpisu (Zásady, ktorými sa určujú podmienky vydávania a používania karty Rožňavčan) 30,- €.

Poplatok za dieťa počas doby adaptačného alebo diagnostického pobytu:

Za pobyt dieťaťa v materskej škole počas doby adaptačného alebo diagnostického pobytu na základe rozhodnutia riaditeľa, je výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov stanovená vo výške 20,- € za jeden mesiac pobytu.

Príspevok v MŠ sa neuhrádza za dieťa:
          a) pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné,
          b) ak zákonný zástupca dieťaťa písomne požiada riaditeľa materskej školy a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, predloží riaditeľovi MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
          c) ktoré je umiestnené v MŠ na základe rozhodnutia súdu.

Poplatok za MŠ sa uhrádza na účet číslo:
          IBAN: SK39 0200 0000 0016 5053 1457,
          variabilný symbol: 22300220
          špecifický symbol: mmrrrr (mesiac/rok),
          správa pre prijímateľa: meno dieťaťa

• prevodným príkazom na účet, alebo
          • trvalým príkazom,
          • poštovou poukážkou.

Ak zákonný zástupca o to písomne požiada riaditeľa školy, príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa, sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako tridsať po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (to znamená od 31 vymeškaných dní) z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

b) ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi. V týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku

c) ktoré žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.

Nárok na odpustenie príspevku trvá len počas doby, kedy trvajú podmienky, ktoré takúto zmenu odôvodňujú.

Ak dôjde k zmene skutočností, rozhodujúcich o odpustení príspevku, povinná osoba musí túto skutočnosť písomne oznámiť riaditeľovi MŠ.

Réžia sa uhrádza na číslo účtu (uhrádza sa až po vyzvaní školskej jedálne):

IBAN: SK39 0200 0000 0016 5053 1457,
          variabilný symbol: 22300111
          špecifický symbol: napr. mm-mm/rr - 091222;
          správa pre prijímateľa: meno a priezvisko dieťaťa.

Paušálna úhrada režíjnych nákladov na jeden kalendárny mesiac je vo výške 7,- €