• O našej škôlke...

• "Do čarovného vesmíru poznatkov a hier... tam, kde sa strácajú bariéry!"

Materská škola sa nachádza v netypizovanej dvojposchodovej budove - bývalý rodinný dom, umiestnený na konci slepej ulice a na okraji záhrad rodinných domov, blízko lesa a lúk. Priestorové usporiadanie budovy vyhovuje základným potrebám pre plnohodnotnú činnosť MŠ. Vnútorne pre výchovno-vzdelávaciu činnosť je materská škola členená na dve triedy, ktoré plnia funkciu herne, pracovne, jedálne a spálne. Materská škola je dvojtriedna. Poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie v slovenskom jazyku deťom vo veku 3 až 6 rokov. Poldennú výchovu a vzdelávanie poskytujeme taktiež 3 - 6 ročným deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ŠVVP) v druhej, samostatne zriadenej triede pre deti so ŠVVP. V našej MŠ bola zriadená prvá a momentálne jediná trieda tohto zamerania na predprimárnom stupni vzdelávania v rámci rožňavského okresu. Triedu navštevejú deti s rôznymi formami a stupňami zdravotného znevýhodnenia.

Kladieme dôraz na skutočnosť, že každé jedno dieťa jedinečné a je obohatením pre komunitu a spoločnosť, pretože v rôznorodosti detí v súčasnosti je zakódovaná rozmanitosť spoločnosti v budúcnosti. V našej škole veríme, že prípadná „inakosť“ nie je prekážkou, ale prínosom a výzvou, ktorá nás má motivovať k neustálemu prekonávaniu pomyselných bariér a osobnostnému rastu.

Exteriér materskej školy je tvorený zatrávnenou záhradou s ovocnými a ihličnatými stromami, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho prostredia materskej školy a slúži na realizáciu rôznych organizačných foriem a metód zážitkového učenia ako aj priestor pre oddych a relaxáciu.

Materská škola je obklopená krásnym prírodným prostredím, ktoré umožňuje realizáciu rôznych aktivít zameraných na prírodovedné poznávanie, bádanie a pozorovanie formou priameho zážitku, vytváranie pozitívnych postojov k prírode, okoliu, starostlivosti a ochrane životného prostredia, rozvíjanie estetického vnímania a učenia sa o prírode prírodou.

Hlavným cieľom materskej školy je: vytvárať podmienky na všestranný a harmonický rozvoj detí so zameraním na zdravý životný štýl, prírodovednú gramotnosť a environmentálne cítenie v pokojnej a tvorivej atmosfére materskej školy, ktorá je situovaná blízko lesa a okolitých lúk.

Poslaním materskej školy je: pomáhať deťom hľadať spôsoby a cesty k prirodzenému nadobúdaniu nových poznatkov a vedomostí smerujúcich k celostnému rozvíjaniu ich osobnosti, viesť deti k utváraniu pozitívneho vzťahu k sebe, ľuďom, prírode, poznávaniu a objavovaniu sveta v pokojnej a tvorivej atmosfére materskej školy.